Folia do sianokiszonki

Wartościowa i odżywcza pasza objętościowa, którą karmione jest bydło to kluczowa kwestia dla uzyskania oczekiwanych rezultatów – dobrej kondycji pogłowia, dużych ilości mleka, optymalnego przyrostu masy czy też rozrostu samego stada. Nie dziwi więc fakt, że właściciele gospodarstw rolnych chętnie sami przygotowują pokarm dla hodowanych zwierząt, a dostępna w naszej ofercie folia do sianokiszonki to produkt doskonale sprawdzający się w tym procesie. Jest nie tylko niezbędna podczas przygotowywania paszy, ale również później – kiedy pokarm należy przechowywać w odpowiednich do tego celu warunkach.

Czym różni się folia do sianokiszonki od innych wyrobów tego typu?

W przeciwieństwie do standardowych produktów z tej kategorii, ta wykorzystywana w procesie przygotowywania oraz konserwacji karmy z roślin zielonych lub zwiędłych posiada charakterystyczne cechy:

  • jest bardzo trwała, stąd dobrze znosi działanie czynników mechanicznych i nie jest podatna na uszkodzenia,
  • doskonale chroni zawartość przed zanieczyszczeniami z zewnątrz, w tym również przed przenikaniem do masy roślinnej poddawanej procesowi zakiszania wody opadowej (jej obecność może osłabić działanie bakterii produkujących kwas mlekowy),
  • jeśli jest prawidłowo zaaplikowana pozwala na oczekiwany rozrost bakterii beztlenowych, które w optymalnym dla siebie środowisku wytwarzają odpowiednią ilość kwasu mlekowego kluczowego dla procesu zakiszania,
  • zabezpiecza surowiec przed działaniem promieni UV oraz przed wysuszaniem, tym samym sianokiszonka okryta folią zachowuje swoje wartości odżywcze.

Najlepszy wybór

Chcąc uzyskać pierwszej klasy paszę objętościową nie tylko należy zadbać o optymalny termin zbioru roślin oraz czystość materiału, ale warto również zainwestować w odpowiedniej jakości folię do sianokiszonki. W dobrze przygotowanej, ubitej i zabezpieczonej pryzmie masa zostanie dobrze zakonserwowana w procesie fermentacji.

W ofercie przygotowanej przez przedsiębiorstwo VIPAK znajdą Państwo folię do sianokiszonki stretch dostępną w dwóch kolorach – białym oraz zielonym w dwóch szerokościach (500mm oraz 570mm), a także w grubościach od 25-30 mikronów.


Serdecznie zapraszamy do złożenia zamówienia.