Folia stretch maszynowa

Uniwersalność oraz liczne zalety tego materiału eksploatacyjnego sprawiają, że cieszy się on od długiego czasu niesłabnącą popularnością. Folia stretch maszynowa jest niezastąpiona wszędzie tam, gdzie przygotowuje się do wysyłki duże ilości ładunków na paletach. Wymagają one odpowiedniego zabezpieczenia oraz stabilizacji, kluczowych dla utrzymania zawartości w doskonałej formie aż do momentu rozładunku u odbiorcy.


Przeznaczenie

Dostępna w nawojach od 14 kg do 18 kg, w wersji transparentnej, czarnej lub białej (a także w innych kolorach, jeśli Klient złoży odpowiednio duże, indywidualne zamówienie), w grubościach od 9 do 35 mikronów, na szeroką skalę wykorzystywana jest w przemyśle. Folia stretch maszynowa to materiał eksploatacyjny biorący udział w końcowym etapie procesu produkcyjnego. Stosowana jest w maszynach opakowaniowych – półautomatycznych oraz automatycznych. Dzięki swojej znakomitej elastyczności i doskonałej przyczepności do powierzchni, skutecznie spina ładunek znajdujący się na palecie, zapobiegając rozproszeniu się zawartości. Lekkość i plastyczność folii stretch maszynowej sprawia, że świetnie nadaje się do zabezpieczania towarów o nieregularnych kształtach, a długość nawojów ułatwia opakowanie wielkogabarytowych elementów. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż dodatkowym atutem w przypadku opakowania ładunku z wykorzystaniem materiału bezbarwnego (transparentnego) jest możliwość szybkiej oceny stanu i kompletności zamówienia. Możliwe jest też rozpoznanie produktów znajdujących się w paczce bez konieczności odwijania warstwy zabezpieczającej.


Aplikacja

Aby w pełni wykorzystać właściwości oraz wydajność folii stretch maszynowej, niezbędne jest zastosowanie w procesie pakowania odpowiednich urządzeń (automatycznych, półautomatycznych). Wariant ten nie nadaje się do zastosowania ręcznego, przede wszystkim ze względy na ciężar rolek (ilość nawiniętego materiału). Prawidłowe zaaplikowanie to nie tylko zwiększenie stabilności ładunku znajdującego się na palecie, ale również korzyść finansowa – maszyna do pakowania doskonale poradzi sobie z rozdystrybuowaniem materiału o wskazanej długości na całej powierzchni ładunku. Tym samym, rozłożenie folii stretch będzie w pełni optymalne. Zminimalizowana zostanie również ilość powstających w procesie pakowania odpadów.