Folia stretch

Odpowiednio dobrane materiały eksploatacyjne pozwalają na szybkie i sprawne zabezpieczenie zarówno pojedynczych przedmiotów, jak i produkowanych w masowych ilościach wyrobów regularnie opuszczających linię technologiczną. Folia stretch jest nie tylko prosta w użyciu, ale też doskonale znosi działanie niekorzystnych czynników, chroniąc opakowaną zawartość przed zabrudzeniem, zarysowaniem, wilgocią czy też wodą opadową. W naszej ofercie znajdą Państwo różne rodzaje i warianty kolorystyczne tego najpopularniejszego wśród przedsiębiorców działających w rozmaitych branżach materiału eksploatacyjnego, m.in. ręczną (zwykłą i Vi-kraft), maszynową (zwykłą i Vi-power) oraz ciętą.

Zastosowanie folii stretch

Tworzywa sztuczne znajdują wszechstronne zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, doskonale sprawdzając się jako surowiec bezpośrednio zaangażowany w skład poszczególnych wyrobów. Produkuje się z nich również materiały eksploatacyjne, takie jak folia stretch, wykorzystywana wszędzie tam, gdzie konieczne jest zabezpieczenie transportowanego ładunku przed działaniem niekorzystnych czynników.

Cechy charakterystyczne dobrej folii stretch

Wyrób ten ceniony jest między innymi za swoją wysoką elastyczność i rozciągliwość, co wpływa na bardzo dobre przyleganie materiału do każdego rodzaju powierzchni. Ponadto, umożliwia bezproblemowe opakowywanie jednostkowych przedmiotów o nieregularnych kształtach. Materiał stosowany jest przede wszystkim do zabezpieczania towarów przez przedsiębiorców działających w rozmaitych branżach oraz przez klientów indywidualnych, wykorzystujących folię stretch na użytek własny, np. przy remontach. Do głównych zastosowań tego materiału eksploatacyjnego zalicza się m.in.:

  • Zabezpieczenie zawartości przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, w tym przed wodą opadową. Dzięki swoim unikalnym właściwościom, folie stretch zapewnić mogą również optymalne zabezpieczenie przed wilgocią znajdującą się w otoczeniu.
  • Ochrona przed zabrudzeniami – magazynowanie oraz transportowanie produktów odbywa się z reguły w warunkach odbiegających od wysokich standardów czystości. Właśnie dlatego warto odpowiednio zabezpieczyć przedmioty przez kurzem, pyłem, błotem, czy innego rodzaju zabrudzeniami. Folia stretch ochrania przed tymi czynnikami, a dzięki elastyczności i rozciągliwości pozwala na bardzo dokładne zabezpieczenie, bez pozostawienia szczelin w trudno dostępnych miejscach, przez które mogłyby wniknąć zanieczyszczenia.
  • Zabezpieczenie przed promieniowaniem słonecznym – niekiedy materiały budowlane, czy innego rodzaju produkty wystawione są na placach budów, czy też placach zewnętrznych hurtowni. Narażone są w ten sposób na oddziaływanie promieniowania słonecznego (UV). Skuteczną ochronę zapewnia ich owinięcie w folie stretch, w szczególności kolorowe.
  • Stabilizacja ładunku na paletach – folia stretch wykorzystywana do owijania palet znacznie zwiększa stabilność ładunku podczas transportu.