Folie stretch

Odpowiednio dobrane materiały eksploatacyjne pozwalają na szybkie i sprawne zabezpieczenie zarówno pojedynczych przedmiotów, jak i produkowanych w masowych ilościach wyrobów regularnie opuszczających linię technologiczną. Folia stretch jest nie tylko prosta w użyciu, ale też doskonale znosi działanie niekorzystnych czynników, chroniąc opakowaną zawartość przed zabrudzeniem, zarysowaniem, wilgocią czy też wodą opadową. W naszej ofercie znajdą Państwo różne rodzaje i warianty kolorystyczne tego najpopularniejszego wśród przedsiębiorców działających w rozmaitych branżach materiału eksploatacyjnego – ręczną, maszynową, a także Jumbo.

ręczna

Dostępna w nawojach od 1,2 kg do 5 kg, nie tylko transparentna, ale również w czarnym i białym kolorze. Folię stretch ręczną zamówić można też w innych kolorach, a realizacja zamówienia oraz jego cena zależą od jego wielkości. Materiał ten służy do pakowania i zabezpieczania jednostkowych przedmiotów, najczęściej tych przeznaczonych do wysyłki.

maszynowa

Jest chętnie zamawiana przez małe i średnie firmy, które posiadają niezbędne do jej zaaplikowania maszyny opakowaniowe. Folia stretch maszynowa dostarczana jest w nawojach od 14 kg do 18 kg, w wersji transparentnej, w kolorze czarnym, białym lub innym. Dostępna jest w grubościach od 9 do 35 mikronów.

Jumbo

Elastyczna, przyczepna, doskonale zabezpieczająca transportowane produkty przed uszkodzeniem (zarysowaniem czy też zawilgoceniem) oraz świetnie stabilizująca ładunek znajdujący się na palecie. Sprzedawana w nawojach o wadze około 50 kilogramów folia stretch Jumbo to doskonały wybór i korzystna inwestycja.


Zastosowanie folii stretch

Tworzywa sztuczne znajdują wszechstronne zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, doskonale sprawdzając się jako surowiec bezpośrednio zaangażowany w skład poszczególnych wyrobów. Produkuje się z nich również materiały eksploatacyjne, takie jak folia stretch – sprawdzona i niezawodna, wykorzystywana wszędzie tam, gdzie konieczne jest zabezpieczenie transportowanego ładunku przed działaniem niekorzystnych czynników.


Jakie są cechy charakterystyczne folii stretch?

Wyrób ten ceniony jest między innymi za swoją wysoką elastyczność i rozciągliwość, co wpływa na bardzo dobre przyleganie materiału do każdego rodzaju powierzchni. Ponadto umożliwia bezproblemowe opakowywanie jednostkowych przedmiotów o nieregularnych kształtach. Materiał jest stosowany przede wszystkim w zabezpieczaniu towarów przez przedsiębiorców działających w rozmaitych branżach oraz przez klientów indywidualnych, wykorzystujących folię stretch na własny użytek.

Do głównych zastosowań tego cenionego przez wielu naszych Klientów materiału eksploatacyjnego zalicza się między innymi:

  • Zabezpieczenie zawartości przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych– skutecznie chroni przedmioty przed wodą opadową. Dzięki swoim unikalnym właściwościom, folie stretch zapewnić mogą również optymalne zabezpieczenie przed wilgocią znajdującą się w otoczeniu, w szczególności przed tą występującą w pomieszczeniach magazynowych. Dla zagwarantowania lepszej ochrony można zastosować dodatkowe warstwy.
  • Ochrona przed zabrudzeniami – magazynowanie oraz transportowanie produktów odbywa się z reguły w warunkach odbiegających od wysokich standardów czystości. Właśnie dlatego warto odpowiednio zabezpieczyć przedmioty przez kurzem, pyłem, błotem, czy innego rodzaju zabrudzeniami. Folia stretch ochrania przed tymi czynnikami, a dzięki elastyczności i rozciągliwości pozwala na bardzo dokładne zabezpieczenie, bez pozostawienia szczelin w trudno dostępnych miejscach, przez które mogłyby wniknąć zanieczyszczenia.
  • Zabezpieczenie przed promieniowaniem słonecznym – niekiedy materiały budowlane, czy innego rodzaju produkty wystawione są na placach budów, placach zewnętrznych hurtowni, itp. Narażone są w ten sposób na oddziaływanie promieniowania słonecznego (UV). Skuteczną ochronę zapewnia ich owinięcie w folie stretch, w szczególności te nieprzejrzyste.
  • Ochrona ładunku na paletach – oferowane materiały eksploatacyjne mogą być zastosowane także przy owijaniu palet, co znacznie zwiększa ich stabilność podczas transportu.