Folia do sianokiszonek

Wartościowa i odżywcza pasza objętościowa, którą karmione są zwierzęta to jeden kluczowych elementów składających się na uzyskanie oczekiwanych rezultatów produkcji zwierzęcej, w postaci: dobrej kondycji pogłowia, dużych ilości mleka, optymalnego przyrostu masy czy też rozrostu samego stada. Nie dziwi więc fakt, że gospodarze chętnie sami przygotowują pokarm, a folia do sianokiszonki to produkt doskonale sprawdzający się w tym procesie. Jest nie tylko niezbędna podczas przygotowywania paszy, ale również później, kiedy należy ją przechowywać w odpowiednich warunkach.

Folia do sianokiszonki a zwykła folia stretch

Zdarza się, że rolnicy chcąc zaoszczędzić decydują się na zakup zwykłej folii stretch w kolorze białym zamiast specjalistycznego produktu dedykowanego kiszonkom. Warto jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do standardowej folii, ta wykorzystywana w procesie przygotowywania oraz konserwacji karmy z roślin posiada charakterystyczne cechy:

  • jest bardzo trwała, stąd dobrze znosi działanie czynników mechanicznych i nie jest podatna na uszkodzenia,
  • doskonale chroni zawartość przed zanieczyszczeniami z zewnątrz, w tym również przed przenikaniem do masy roślinnej poddawanej procesowi zakiszania wody opadowej (jej obecność może osłabić działanie bakterii produkujących kwas mlekowy),
  • jeśli jest prawidłowo zastosowana pozwala na oczekiwany rozrost bakterii beztlenowych, które w optymalnym dla siebie środowisku wytwarzają odpowiednią ilość kwasu mlekowego kluczowego dla procesu zakiszania,
  • zabezpiecza surowiec przed działaniem promieni UV oraz przed wysuszaniem, tym samym sianokiszonka okryta folią zachowuje swoje wartości odżywcze.

Najkorzystniejszy wybór? Agro Vip!

Chcąc uzyskać wysokiej jakości paszę objętościową należy zadbać nie tylko o optymalny termin zbioru roślin oraz czystość materiału, ale warto również zainwestować w odpowiednią folię do sianokiszonki, która przy okazji nie zrujnuje naszego budżetu.

W ofercie firmy Vipak znajduje się folia do sianokiszonki Agro Vip dostępna w dwóch kolorach – białym oraz zielonym, a także w dwóch szerokościach – 500 mm i 750 mm. W przypadku folii 500-milimetrowej na rolce znajduje się 1800 metrów folii, z kolei w wariancie szerszym (750 mm) na rolkę zostało nawinięte 1500 m.

Zainteresował Cię ten produkt?

Zadzwoń
lub napisz
do nas

tel.: +48 62 747 26 94
mail: vipak@vipak.pl