Producent folii stretch maszynowej

Uniwersalność oraz liczne zalety folii stretch sprawiają, że cieszy się ona niesłabnącą popularnością od długiego czasu. Folia stretch maszynowa jest niezastąpiona wszędzie tam, gdzie przygotowuje się do wysyłki duże ilości ładunków na paletach. Wymagają one odpowiedniego zabezpieczenia oraz stabilizacji, kluczowych dla utrzymania zawartości w doskonałej formie aż do momentu rozładunku u odbiorcy.

W ofercie hurtowni folii stretch maszynowej posiadamy tradycyjną folię stretch maszynową (rozciąg do 150%) oraz w wersji power (Vi-power), charakteryzująca się zwiększoną rozciągliwością (do 300%) i wytrzymałością. W obu przypadkach folia dostępna jest w nawojach od 14 kg do 18 kg, w wersji transparentnej, czarnej lub białej (a także w innych kolorach, przy odpowiednio dużym zamówieniu), w grubościach od 10 do 30 mikronów. Jako producent folii stertch maszynowej jesteśmy w stanie spełnić specyficzne wymagania klienta, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Zastosowanie folii maszynowej

Maszynową folię stretch hurtem na szeroką skalę wykorzystuje się w przemyśle, gdzie bierze ona udział w końcowym etapie procesu produkcyjnego. Stosowana jest w maszynach opakowaniowych – półautomatycznych oraz automatycznych. Dzięki swojej znakomitej elastyczności i doskonałej przyczepności do powierzchni, skutecznie spina ładunek znajdujący się na palecie, zapobiegając rozproszeniu się zawartości. Lekkość i plastyczność folii stretch  sprawia, że świetnie nadaje się do zabezpieczania towarów o nieregularnych kształtach, a długość nawojów ułatwia opakowanie wielkogabarytowych elementów. Warto zwrócić uwagę, iż dodatkowym atutem w przypadku opakowania ładunku z wykorzystaniem materiału bezbarwnego (transparentnego) jest możliwość szybkiej oceny stanu i kompletności zamówienia. Możliwe jest też rozpoznanie produktów znajdujących się w paczce bez konieczności odwijania warstwy zabezpieczającej.

Aby w pełni wykorzystać właściwości oraz wydajność folii stretch maszynowej, niezbędne jest wykorzystanie w procesie pakowania odpowiednich urządzeń. Wariant ten nie nadaje się do zastosowania ręcznego, przede wszystkim ze względu na ciężar rolek. Odpowiednie użycie tego materiału zwiększa stabilność ładunku znajdującego się na palecie oraz pozwala na osiągnięcie większej korzyści finansowej – maszyna do pakowania doskonale poradzi sobie z rozdystrybuowaniem materiału o wskazanej długości na całej powierzchni ładunku. Tym samym, rozłożenie folii stretch będzie w pełni optymalne. Zminimalizowana zostanie również ilość powstających w procesie pakowania odpadów.

Zainteresował Cię ten produkt?

vipak logo

Zadzwoń
lub napisz
do nas

tel.: +48 62 747 26 94
mail: vipak@vipak.pl