Producent folii pre-stretch, wstępnie rozciągniętej Vi-kraft

Folię pre-stretch Vi-kraft otrzymuje się przez wstępne rozciągnięcie do określonej grubości specjalnie wzmocnionej folii typu stretch. Folia ta ma wiele zalet w porównaniu do tradycyjnej folii stretch:

– umożliwia redukcję zużycia folii podczas owijania palet, a tym samym pozwala zmniejszyć koszty jednostkowe pakowania. Dzięki stosunkowo niewielkiemu naciągnięciu folii pre-stretch uzyskuje się duże naprężenie folii, co zapewnia stabilność ładunku podczas transportu. Dzięki folii pre-stretch jesteśmy w stanie obniżyć koszty zabezpieczenia palety o 30-40%,

– wymaga mniejszego wysiłku potrzebnego do naprężenia folii, co korzystnie wpływa na wydajność pakowania,

– zmniejsza zużycie folii, co wpływa pozytywnie na ochronę środowiska poprzez redukcję powstających odpadów.

Dzięki zastosowaniu nowych technologii produkowana folia pre-stretch jest zaopatrzona w zakładki na brzegach folii. Ich utworzenie przekłada się na zwiększenie wytrzymałości mechanicznej folii. Folię charakteryzuje większa wytrzymałość na rozerwanie w porównaniu z folią pre-stretch otrzymywaną tradycyjnymi metodami, co zwiększa jej odporność na uszkodzenia nawoju podczas transportu.

Folia pre-stretch jest dostępna w następujących grubościach: 5, 6, 7, 8, 9 i 10 mikronów.

Jako producent folii pre-stretch wytwarzamy ją zarówno dla zastosowań ręcznych, jak i maszynowych. Nawój ręczny zazwyczaj oscyluje w przedziale od 300 metrów do 800 metrów. W przypadku rolek maszynowych jest to 1600 metrów.

Jeśli chodzi o kolor, to najczęściej zamawiana jest folia przeźroczysta, poza tym w ofercie posiadamy folię w kolorze czarnym. Opcjonalnie przy większych zamówieniach możliwe inne kolory.

W tabelce przedstawiono przykładowe parametry rolek dostępnych w hurtowni folii pre-stretch.

 Folia pre-stretch ręczna  Grubość  Szerokość
 1,00 kg netto transparentna  od 6 do 8 mikronów  430 mm
 1,45 kg netto transparentna  od 6 do 8 mikronów  430 mm
 1,60 kg netto transparentna  od 6 do 8 mikronów  430 mm
 2,25 kg netto transparentna  od 6 do 8 mikronów  430 mm
 1,45 kg netto czarna  od 6 do 8 mikronów  430 mm

Dlaczego warto zastosować folię wstępnie rozciągniętą Vi-kraft?

Elastyczność

Folia pre-stretch hurtem jest doskonałą alternatywą dla folii stretch „tradycyjnych”. Posiada wyjątkową elastyczność oraz tzw. siłę retencji, dzięki czemu bardzo dobrze przylega do zabezpieczanego ładunku, ułatwia jego transport i magazynowanie oraz pozwala na dobre owijanie nawet nieforemnych kształtów palet z różnymi towarami.

Lekkość

Lekkość folii ułatwia jej używanie. Z powodu niskiej wagi rolki, mniej męcząca jest wymiana folii maszynowej i wygodniejsze jest używanie folii ręcznej. Do pakowania potrzebujemy mniej siły i energii. Ten rodzaj folii nie wymaga mocnego naciągania na towar ułożony na paletach.

Wysoka siła naciągu

Pomimo, że folia jest cieńsza od stretcha standardowego, to jej siła naciągu jest wyższa od używanych powszechnie folii konwencjonalnych. Folia ta utrzymuje swoją wysoką siłę naciągu nawet podczas silnych naprężeń ładunku na folię, występujących w czasie transportu. Zapakowane towary na palecie są stabilne, a ryzyko przesuwania się ładunków jest zminimalizowane.

Ekonomiczne i wydajne pakowanie

Do właściwego zabezpieczenia folią ładunków na paletach wykonujemy tylko wymaganą ilość owinięć (ok. 20% mniej niż przy stretchu konwencjonalnym). Dzięki zredukowanej grubości folii i mniejszej ilości owinięć, zużycie folii w przeliczeniu na jedną paletę jest mniejsze o połowę, co przekłada się na spadek kosztów wynikających z zakupu materiału. Używanie folii wstępnie rozciągniętej nie wymaga stosowania maszyn z systemem wstępnego rozciągu.

Ekologia

Wykorzystanie folii wstępnie rozciągniętej o ponad 50% zmniejsza odpad w porównaniu ze stretchem standardowym, tym samym chroni środowisko i oszczędza zasoby naturalne.

Zainteresował Cię ten produkt?

vipak logo

Zadzwoń/napisz
do nas

tel.: +48 62 747 26 94
mail: vipak@vipak.pl

lub kup w sklepie
logo-dobrafolia

Zobacz także dyspensery do folii PRE-stretch

DYSPENSERY DO FOLII PRE-STRETCH