Hurtownia folii stretch

Folia stretch jest materiałem zabezpieczającym, wykorzystywanym w wielu branżach. Wyróżnia ją przede wszystkim prostota użytkowania. Tworzywo to doskonale znosi działanie niekorzystnych czynników, a przy tym chroni opakowaną zawartość przed zabrudzeniem, zarysowaniem, wilgocią czy też wodą opadową. W naszej hurtowni folii stretch znajdą Państwo różne rodzaje i warianty kolorystyczne folii – tego, m.in. folię ręczną (zwykłą i Vi-kraft), folię maszynową (zwykłą i Vi-power) oraz folię ciętą. Odpowiednio dobrane materiały eksploatacyjne pozwalają na szybkie i sprawne zabezpieczenie towarów: zarówno pojedynczych przedmiotów, jak i produkowanych w masowych ilościach wyrobów regularnie opuszczających linię technologiczną.

Zastosowanie folii stretch

Tworzywa sztuczne znajdują wszechstronne zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Doskonale sprawdzają się jako surowiec bezpośrednio zaangażowany w skład poszczególnych wyrobów. Produkuje się z nich również materiały eksploatacyjne, takie jak folia typu stretch, która wykorzystywana jest wszędzie tam, gdzie konieczne jest zabezpieczenie transportowanego ładunku, czy palety przed działaniem niekorzystnych czynników.

Cechy charakterystyczne wysokiej jakości folii stretch

Folia stretch jest ceniona między innymi za swoją wysoką elastyczność i rozciągliwość. Cechy te wpływają na bardzo dobre przyleganie materiału do każdego rodzaju powierzchni. Ponadto, folia umożliwia bezproblemowe opakowywanie jednostkowych przedmiotów o nieregularnych kształtach. Materiał stosowany jest przede wszystkim do zabezpieczania produktów przez przedsiębiorców działających w rozmaitych branżach oraz przez klientów indywidualnych, wykorzystujących folię typu stretch na użytek własny, np. przy remontach.

Do głównych zadań folii stretch dostępnej w naszej hurtowni z folią stretch należy:

  • Ochrona towarów przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, w tym przed wodą opadową. Dzięki swoim unikalnym właściwościom, folie stretch zapewnić mogą również optymalne zabezpieczenie przed wilgocią znajdującą się w otoczeniu.
  • Ochrona przed zabrudzeniami – magazynowanie oraz transportowanie towarów odbywa się z reguły w warunkach odbiegających od wysokich standardów czystości. Właśnie, dlatego folia stretch jest używana do pakowania przedmiotów i zabezpieczania ich przez kurzem, pyłem, błotem, czy innego rodzaju zabrudzeniami. Folia stretch ochrania przed tymi czynnikami, a dzięki elastyczności i rozciągliwości pozwala na bardzo dokładne zabezpieczenie, bez pozostawienia szczelin w trudno dostępnych miejscach, przez które mogłyby wniknąć zanieczyszczenia.
  • Zabezpieczenie przed promieniowaniem słonecznym – niekiedy materiały budowlane, czy innego rodzaju produkty wystawione są na placach budów, czy też placach zewnętrznych hurtowni. Narażone są w ten sposób na oddziaływanie promieniowania słonecznego (UV). Skuteczną ochronę zapewnia ich owinięcie w folie stretch, w szczególności te kolorowe.
  • Stabilizacja ładunku na paletach – folia wykorzystywana do owijania palet znacznie zwiększa stabilność ładunków zbiorczych podczas transportu.