Taśmy samoprzylepne transparentne (przezroczyste)

Taśmy samoprzylepne to jeden z kluczowych produktów stanowiących wyposażenie biura i magazynu. Produkt ten doskonale nadaje się do łączenia papieru, kartonu, czy też zabezpieczenia przesyłek przed transportem. Taśmy pakowe przezroczyste cechują się dużą odpornością zarówno na czynniki chemiczne, jak i działanie wody. Poziom trwałości i wytrzymałości taśmy klejącej transparentnej w dużej mierze zależy jednak o rodzaju masy klejącej.

Rodzaje taśm transparentnych

W naszej ofercie dostępnych jest kilka rodzajów taśm samoprzylepnych transparentnych. Pierwszą grupę produktów, którą oferujemy, stanowią najtańsze, kosztujące kilka złotych, taśmy przezroczyste wąskie, które znajdą zastosowanie w biurze czy w domu. Drugą są nieco droższe taśmy samoprzylepne na kleju akrylowym o szerokości 48 mm, służące przede wszystkim do pakowania najprostszych przesyłek. Klej akrylowy jest najtańszym rozwiązaniem, w związku z czym tego typu taśmy będą cechować się najmniejszą wytrzymałością. Lepszym, ale też droższym, rozwiązaniem jest wykorzystanie taśm pakowych na kleju mieszanym. Gruba taśma przezroczysta na kleju biosolvent nie tylko będzie zabezpieczać i chronić przed uszkodzeniami, ale też trwale sklei koperty i kartony. Najbardziej trwałym rozwiązaniem będzie użycie mocnej taśmy klejącej na kleju typu solvent. Ten rodzaj spoiwa zapewnia najlepsze właściwości mocujące. W związku z tym taśmy kauczukowe przeznaczone są dla najbardziej wymagających klientów, dla których liczy się przede wszystkim wytrzymałość taśmy, a nie jej cena.

Poza rodzajem kleju, czynnikiem rozróżniającym taśmy jest również ich nawój, który może być mierzony zarówno jardach, jak i metrach. W przeliczeniu na metry taśmy pakowe mogą mieć od 40 do 65 metrów bieżących nawoju. Warto zwrócić uwagę na tę kwestię przy zakupie taśm, gdzie często za niską ceną stoi niewielka ilość produktu na rolce.

Zastosowanie taśm pakowych transparentnych

  • prace biurowe, klejenie papieru, kopert,

  • sklejanie kartonów,

  • zabezpieczenie paczek,

  • prace remontowe – łączenie folii malarskiej, zabezpieczanie mebli i podłóg,

  • przechowywanie produktów wykorzystywanych sezonowo, użycie taśmy pozwoli na szczelne zabezpieczenie opakowania w okresie, gdy dany produkt składujemy w piwnicy lub garażu,

  • oznakowanie sklepów i magazynów,

  • zabezpieczanie produktów w transporcie, szczególnie ważne przy dostawie produktów rtv i agd, dzięki taśmie możliwe jest przymocowanie osłon, narożników ochronnych lub tektury, które chronią produkty przed uszkodzeniem.

 

Zainteresował Cię ten produkt?

vipak logo

Zadzwoń/napisz
do nas

tel.: +48 62 747 26 94
mail: vipak@vipak.pl

lub kup w sklepie
logo-dobrafolia

Zobacz dyspensery do folii stretch

dyspenser